انواع کولر گازی


در این قسمت می توانید انواع کولر گازی و اسپلیت ها را مشاهده کنیدواز جزئیات و اطلاعات مربوط به کولر گازی ها باخبر شوید.

به دلیل نوسانات قیمت و ثابت نبودن قیمت کولر گازی برای اطلاع از قیمت و خرید کولرگازی کم مصرف می توانید با شماره های سایت در تماس باشید و جدیدترین قیمت کولرگازی را از ما دریافت نمایید.

قبل از اینکه کولرگازی ها را مشاهده نمایید لازم است توضیحاتی در مورد انتخاب کولر گازی و اسپلیت های دیوار بدهیم.هر چند در مقاله ی راهنمای خرید کولر گازی مفصل در مورد خرید کولر گازی صحبت کرده ایم ولی در اینجا نیز جهت یادآوری اشاره ای می کنیم.
چگونگی عملکرد کولر گازی و اسپلیت :

بطور کلی تمامی کولرهای گازی و اسپلیت ها بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار می کنند. در کولرهای گازی یا اسپلیت یونیت‌ها ابتدا مایع مبرد در کندانسور (بخش بیرونی کولر گازی یا پنل بیرونی اسپلیت ها) خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا بصورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط وارد کویل پنل داخلی می گردد.هوای داخل نیز پس از عبور از میان کویل های پنل داخلی (اواپراتور) تبدیل به هوای خنک و ملایم شده و سبب آسایش و رفاه ساکنین محوطه می شود.

محاسبه ظرفیت کولر گازی و اسپلیت :

برای محاسبه ظرفیت کولر گازی و اسپلیت های مورد نیاز در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع حدود 400 تا 600 (BTU) و درطبقات و واحدهایی که بالای آنها پشت بام است بدلیل اینکه نور خورشید به سقف می تابد به ازای هر مترمربع زیربنا بین 600 تا 800 (BTU) درنظر گرفته می شود. (مثلا برای یک اتاق 12 متری اسپلیت 9000 و برای سالن 40 متری اسپلیت 24000 می تواند مناسب باشد.)

 

کولرهای اسپلیت ایستاده که عموماً با استفاده از برق سه فاز کار می کنند در مکان‌هایی مانند سالن ها ، رستوران ها ، فروشگاه های بزرگ ، مساجد و … استفاده می شود و مانند کولرهای گازی اسپلیت دیواری دارای پنل بیرونی یا همان کندانسور می باشند.
کولرهای گازی پرتابل نیز مانند کولرهای گازی پنجره ای، نیازی به نصب و لوله کشی و پنل کندانسور بیرونی ندارند.

 

کولر گازی و اسپلیت | انواع کولر گازی
مزایای کولر گازی اسپلیت نسبت به کولر آبی :

کولر گازی و اسپلیت نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع تر و ملایم تر، امکان تصفیه هوای داخلی و جذب ذرات و آلودگی های معلق در هوا، تأمین سریع تر دمای هوای دلخواه، قابلیت استفاده و بهره برداری در آب و هوای گرم و شرجی (مرطوب)، تأمین آسایش و رفاه بیشتر، نداشتن هیچگونه نیازی به آب و مصرف زیاد آب، امکان تنظیم دمای هوای خنک خروجی، امکان تأمین گرمایش در مدل های خاص، عدم نیاز به اجرای کانال کشی حجیم کولرهای آبی، کارکرد بی صدا، طراحی شیک و زیبا و … می باشند.

در این قسمت می توانید کولر گازی های فروشگاه ما را مشاهده نمایید و برای سفارش هر کدام از این اسپلیت های دیواری با ما در تماس باشید.


نظرات

نظر دهید...