تعمیرات پکیج مرکوری

تعمیرات پکیج مرکوری

تعمیرات پکیج مرکوری

نمایندگی خدمات پس از فروش پکیج مرکوری


. انواع پکیج های چگالشی :
پکیج های چگالشی به سه دسته کلی تقسیم می شوند .
۱-۲-۳. پکیج چگالشی معمولی :
در این نوع از پکیج ها یک مبدل حرارتی برای تامین آب داغ خانگی وجود دارد . هنگامی که دوش حمام باز می شود آب سرد از درون مبدل عبور کرده و گرم می شود . اگرچه این پکیج ها قیمت پایینی دارند ، اما مشکلشان این است که اگر چند نفر همزمان از شیر آب گرم بهداشتی استفاده کنند ، نمی تواند آب گرم لازم را تامین کند . به این ترتیب ، از این سیستم در آپارتمان ها و سوییت های کوچک استفاده می کنند ( تصویر ۳-۵ ) .
۲-۲-۳. پکیج چگالشی با مخزن ذخیره درونی :
این پکیج ها یک مخزن ذخیره ( ۴۵ تا ۶۰ لیتر ) برای تامین آب گرم خانگی دارند . هنگامی که دوش باز می شود آب از مخزن ذخیره تامین می شود . این مدل پکیج کمی گران تر از مدل قبلی است ( تصویر ۳-۶ ) ، اما مشکل تامین آب همزمان برای چند مصرف کننده را ندارد . کویل های موجود در مخزن ذخیره آب قدرت بالایی دارند . این پکیج ها برای ساختمان های تا سه اتاق خواب مناسب است
تعمیرات پکیج مرکوری

۳-۲-۳ . پکیج چگالشی با مخزن گرم کننده :
این نوع بویلر ، مخزن ذخیره یا مبدل حرارتی ندارد ، بلکه یک مخزن گرم کننده جدا برای آب دارد که به طور غیرمستقیم آب خانگی را از طریق کویل های درون مخزن گرم می کند ( تصویر ۳-۷ ) . این پکیج ها برای هر نوع ساختمانی کاربرد دارد .
۳-۲ . ترکیب سیستم های خورشیدی و پکیج چگالشی :
این طور که در تصویر ۳-۸ نشان داده شده ، به راحتی می توان پکیج چگالشی را با نصب یک جفت کویل آب گرم که از بالا به پکیج و از پایین به سیستم خورشیدی متصل است ، ترکیب کرد .
۳- ۴. نحوه اعمال لوله کشی تخلیه پکیج چگالشی :
در تصاویر ۳-۱۰ تا ۳-۱۵ نحوه اعمال لوله کشی تخلیه میعانات پکیج چگالشی به صورت مصور مشاهده می شود .
۵-۳. موتور خانه های چگالشی :
موتورخانه چگالشی یا کاندنسینگ نخستین موتورخانه منتخب در کشورهای اروپایی بوده که بررسی های دقیق نشان می دهد این نوع موتورخانه از حیث منافع مالی و بازگشت سرمایه و نیز مزایایی همچون حفظ محیط زیست و برتریی هایی نظیر کاهش مصرف سوخت و فضای مورد نیاز می تواند بهترین و حتی تنها گزینه قابل انتخاب برای پروژه های ساختمانی باشد ( تصاویر ۳-۱۶ و ۳-۱۷(.
۶-۳. دودکش :
در سیستم های جدید ، بهتر است از لوله های پلی اتیلن با قطر ۱۲۵ میلی متر به عنوان دودکش استفاده شود تا ایمنی بیشتری حاصل شود . در جدول ۳-۱ انتخاب قطر و طول دودکش براساس ظرفیت حرارتی مشاهده می شود .
جدول ۳-۱. انتخاب قطر و طول دودکشی براساس ظرفیت حرارتی :

۳- ۷. مزایای سیستم های حرارتی چگالشی :
۳-۷-۱٫ دوست دار محیط زیست :
دیگ های کاندنسینگ یا چگالشی با تولید کم مونوکسید کربن ( CO ) و اکسیدهای نیتروژن ( NO ) که مهم ترین پایه آلودگی های ناشی از احتراق ناقص موتورخانه ها هستند ، بهترین گزینه جهت حفظ محیط زیست هستند که طبق استانداردهای ۴۸۳ UNI EN و ۲۹۷ UNI EN به عنوان پاکیزه ترین سیستم های حرارتی در کلاسه بندی ۵ اروپا قرار می گیرند

تعمیرات.پکیج مرکوری
۷-۳ – ۲. مدولاسیون سریع و بالا :
دیگ های کاندنسینگ با سیستم مدولاسیون پیشرفته خود می توانند با دقت بالا به تولید انرژی گرمایی مورد نیاز بپردازند . از جمله مزایای این سیستم ، قابلیت کارکرد با ۹ درصد توان اسمی هر دیگ می باشد که در دیگ های سنتی این میزان معمولا حدود ۳۰ درصد است
تعمیرات پکیج مرکوری

۳-۷-۳. گرمایش نامحدود :
با نصب موازی این دستگاه ها می توان به میزان دلخواه انرژی گرمایی دست یافت و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد ( تصویر ۳-۱۸ ).
۳-۷-۴٫ راندمان ۱۰۷ درصد :
در توضیح با توجیه ۱۰۷ درصد به طور خلاصه باید گفت این عدد با توجه به بازده تعریف شده ی دیگ های قدیمی که ۶۰ تا ۸۵ درصد است ، صحیح می باشد . مبنای ارزش حرارتی سوخت درتعاریف قدیمی با فرض آب موجود در احتراق به صورت بخار در نظر گرفته شده است ( ارزش حرارتی پایین سوخت حدود ۸۰۰۰ کیلوکالری در هر متر مکعب گاز ) ولی در دیگ های کاندنسینگ به دلیل وجود چگالش ، از یک مترمکعب گاز میزان بیشتری انرژی دریافت می شود و آب موجود در محصولات احتراق چگالید شده ( ارزش حرارتی بالای سوخت، ۹۰۰۰ کیلو کالری بر مترمکعب گاز ) دریافت می شود . به عبارت دیگر ، می توان گفت در صورتی که بازده حرارتی دیگ های کاندنسینگ را ۹۸ درصد قرار دهیم ، باید بازده دیگ های سنتی را حدود ۱۵ درصد کمتر محسوب کنیم . همچنین ، به دلیل دمای پایین محصولات احتراق ، دودکش های موتورخانه های چگالشی از پلاستیک بوده و نیازی به قطر بالا نیست . این امر خود باعث کاهش هزینه های اجرای دودکش های با سایز بالا می شود .

۳-۷-۵٫ مدیریت و کنترل آسان :
با نصب آبشاری ( موازی ) این دیگ ها تا ۸ دستگاه و اتصال آنها به کنترلر مرکزی می توان هر ۸ دستگاه را به صورت یک دیگ واحد کنترل کرد . این کار باعث افزایش راندمان ، عمر و افزایش دامنه مدولاسیون خواهد شد . در ضمن این دستگاه ها قابلیت نصب انواع کنترلرهای و ترموستات های اتاقی را دارند که باعث کنترل آسان و از راه دوره خواهد شد .
تعمیرات پکیج مرکوری

۳- ۷- ۶. برخی دیگر از مزایا :
کاهشی فضای موتورخانه حداقل به یک دوم ، گرمایشی تا ۱۵۰۰ متر فقط با یک دستگاه ، کاهش مصرف انرژی تا بیش از ۳۰ درصد ، افزایش طول عمر تاسیسات ، نخستین گزینه در کشورهای اروپایی ( تنها انتخاب مجاز کشور انگلستان ) ، بسیار مناسب برای گرمایشی استخر و فضاهای بزرگ ، بدون صدا و لرزش ، اجرای بسیار زیبا و کاهش فضای اشغال شده در طبقات جهت دودکش از دیگر مزایای این سیستم است .


نظرات

نظر دهید...